Ik fungeer als doorgeefluik (het is dus niet per se mijn mening – mijn toevoeging is af en toe cursief). Pak er daarom uit wat met je resoneert……
Ik beloof ook niet dat ik dagelijks post, omdat ik ruimte voor mezelf wil houden!

Het viel me al eerder op: vrijdag is een dag dat er minder nieuws lijkt te zijn. In elk geval minder opvallend nieuws………..we zijn aan het weekend toe?
Daarom vandaag wat minder, dus relatief wat meer ‘ontspannende’ info.


Klimaat en Milieu

(Vr)Aagje:
Misschien wordt het tijd dat we toch eens gaan beslissen wat we belangrijker vinden, of in elk geval dat we ophouden het milieu te laten lijden onder de ideologische dogma’s van de klimaatsekte. CO2 heeft niets veroorzakends te maken met klimaatopwarming en stikstof evenmin. Dus hebben wij als mens er nauwelijks tot geen invloed op. Punt. Laat dat even doordringen, en dan nog eens, en nog eens.
Al die miljarden die we uitgeven om het klimaat te ‘redden’ zijn dus onzin! En intussen verwoesten we het milieu.
Het feit dat ondanks deze kennis men gevoon doorgaat, heeft met geld te maken, heel veel geld. Geld wat van onze zakken in de zakken stroomt van aandeelhouders, van grote bedrijven, en tegelijkertijd wordt de economie in het Westen ook verwoest. Wanneer gaan ‘we’ inzien dat dit allemaal agenda 2030 is? De bevolking verarmen, de economie en voedselvoorziening op een laag pitje, de rijken rijker……
Ik kan nog wel even doorgaan, maar de twee vragen in het begin zijn voldoende. Is klimaat of milieu belangrijker (als klimaat al een issue is), en waarom gaat deze onzin maar door?

Fijn weekend!

In grote delen van de wereld blijft het erg koud, terwijl het bij ons aan de kust de hele dag rond de 10 graden was. Ja, het voelde wel koud aan.
In het noorden van India (Kasjmir e.d.) is het kouder dan in 18 jaar. Groenland noteerde -50 C, ook de laagste temperaturen tot nu toe.
In Hongarije is de appeloogst slecht. In april en mei nachtvorst was funest voor de bloesem en dus de oogst. Industrieel fruit bereikt slechts 20% van normaal, tafelappels 55%. De vraag is groter dan de productie dit jaar.

Terwijl academici en media jarenlang riepen dat skiën in de Alpen ‘grotendeels verdwenen’ zou zijn, dat er minder dan 70% van normaal aan sneeuw zou komen, was het skiseizoen 24-25 in Frankrijk een geweldig succes. Het aantal skibezoeken in maart was 7% boven het recente gemiddelde. De officiële telling is 54,8 skidagen.

Nog zo’n hardnekkig volgehouden hoax: De VN waarschuwt opnieuw dat 70-99% van de wereldwijde koraalriffen zullen verdwijnen bij een temperatuurstijging van 1,5-2 graden. Nu wil het toeval dat deze koraalriffen in de warmere gedeeltes van de wereld liggen omdat ze van warmte houden. Volgens het officiële marine monitoringbureau van Australië (AIMS) heeft het Great Barrier Reef de afgelopen 4 jaar een record koraalbedekking geboekt. Het ging niet eerder zo goed!

Goed Nieuws

Arjan Bakker uit Geleen is door de rechtbank vrijgesproken. Hij werd december 2024 aangehouden en zat 3 maanden in voorarrest.
Opgepakt werd hij omdat hij volgens het openbaar ministerie terroristen trainde, terwijl hij in feite mensen trainde om voorbereid te zijn op een noodsituatie, wat hij in de praktijk bracht toen er in de Ardennen overstromingen waren. Hij wilde mensen helpen aangezien de overheid dat niet voldoende doet. Een civiel reddingsteam dus bij calamiteiten. Maar dat is verdacht kennelijk (net als een groentetuintje en een noodvoorraad opslaan zoals de overheid nu adviseert…..)
De rechter vond geen bewijs dat hij terroristen trainde.


Spiritualiteit en Groei

Merrily, merrily….life is but a dream

🔥 VROLIJK, VROLIJK… HET LEVEN IS MAAR EEN DROOM

Het is ongelooflijk hoe een eenvoudig kinderliedje een waarheid kan bevatten die de meeste mensen pas veel later in hun leven beseffen. “Life is but a dream” is niet geschreven om schattig te zijn. Het is geschreven om ons eraan te herinneren dat deze hele ervaring veel vreemder, dieper en betekenisvoller is dan we ooit hebben geleerd te geloven.
Als het leven echt een droom is, dan is het niet de bedoeling om eraan te ontsnappen… maar om er bewust van te worden. Om de lessen, de patronen, de mensen, de doorbraken en de momenten die ons wakker schudden te herkennen. Om te begrijpen dat we niet zomaar passagiers zijn die over een rivier dobberen. Wij creëren de stroom. Wij sturen de boot. Wij geven vorm aan het verhaal.
En misschien is dat wel het deel dat we het meest vergeten. We doen alsof het leven ons overkomt… terwijl we in werkelijkheid degenen zijn die sturen.
De droom wordt duidelijker op het moment dat we stoppen met tegen de stroom in te vechten en aandacht gaan besteden aan waarom we hier zijn. De mensen die we ontmoeten. De uitdagingen waar we voor staan. De dingen die ons openbreken. Niets daarvan is toevallig. Het hoort allemaal bij het ontwaken in de droom.
Dus ja… vrolijk, vrolijk… het leven is slechts een droom. Maar het is jouw droom. Jouw rivier. Jouw ontwaken. Jouw kans om je te herinneren wie je bent en wat je hier kwam bouwen.
En dit is het moment in de geschiedenis waarop meer van ons het eindelijk beseffen.

ZF 🔥


Ja of nee

Wanneer je ja zegt tegen een ander,
vraag jezelf dan eens af
of je nee zegt tegen jezelf.

Op zich hoeft het niet verkeerd te zijn
om nee te zeggen tegen jezelf.
Om je dienstbaar op te stellen
naar een ander, behulpzaam te zijn.

Maar wanneer je altijd ja zegt,
ten koste van jezelf,
neem je nooit je eigen ruimte in.

En geef je de boodschap,
naar jezelf en de ander,
dat dat er niet toe doet.

Het doet er wel toe.

We zijn allemaal onderdeel
van een grote puzzel.
En ieder stukje doet er toe,
mag er zijn en heeft
een eigen afbeelding.

Durf ja te zeggen tegen jezelf,
zelfs wanneer dat een nee
betekent voor een ander.

Lichtflits
Uit het boek: Zet je Licht aan


“Over eenzaamheid”

Eenzaamheid is niet de afwezigheid van verbinding. Het is de diepste vorm van verbinding met het leven, met het zijn, met jezelf. In eenzaamheid wordt de geest stil genoeg om de waarheid te horen. Je ontmoet de levende aanwezigheid die onder alle vormen bestaat.
Daarom bescherm je je ruimte – niet uit angst, maar uit toewijding. Je huis wordt een tempel. Je stilte wordt een oefening. Je eenzaamheid wordt een leermeester. Wanneer je je deur sluit, sluit je mensen niet buiten. Je nodigt jezelf uit.
Op een dag besef je iets moois. Je hoeft je niet te verontschuldigen voor je grenzen. Je hoeft je eenzaamheid niet te rechtvaardigen. Je hoeft niet uit te leggen waarom bezoekers je leegzuigen. Je energie is van jou. Je innerlijke ruimte is van jou. Je ontwaken is van jou.
Dus de volgende keer dat de deurbel gaat en je lichaam zich spant, pauzeer dan even. Niet om het gevoel te beoordelen, maar om het te begrijpen. Het is gewoon het leven dat je eraan herinnert wie je nu bent. Je bent iemand die vrede belangrijker vindt dan prestaties, aanwezigheid boven lawaai, waarheid boven verwachtingen. En de wereld heeft mensen nodig die zo leven.
Je wijst anderen niet af. Je beschermt het heiligdom waar ontwaken plaatsvindt, waar je jezelf ontmoet, waar je je herinnert wie je werkelijk bent. Een veld van stil bewustzijn dat alleen heel blijft als je de ruimte eert die het levend houdt.

~ Eckhart Tolle


Fijn weekend!

In licht, liefde en dankbaarheid,
Ed


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website is gemaakt door Mijndomein