Er zijn zo veel dingen waarvoor we dankbaar mogen zijn, terwijl dankbaarheid ook nog onze stemming en frequentie aanzienlijk verheft! Dankbaarheid verrijkt ons. 
Het bijzondere is ook dat als we dingen gaan bedenken waarvoor we dankbaar (mogen) zijn, we bijna als vanzelf steeds meer dingen gaan signaleren waar we dankbaar voor kunnen zijn. 

En die dankbaarheid geeft kleur aan ons schilderij van het leven. Nog een paar zaken waar we niet direct aan zouden denken: 

Regen

Vanochtend regende het even 5 minuten na lange tijd droogte. Ik vond het heerlijk even die regen te horen en bedacht me hoe dankbaar ik voor die regen was. Een tijdje geleden regende het ook even kort, ik zat toen op de fiets; ik vond het heerlijk. 
Eerlijk is eerlijk, ik realiseer ik me ook dat er mensen zijn geweest dit jaar die door een overvloed aan regen zijn overleden elders in de wereld. Maar tegelijkertijd weten we dat er ontzettend met het weer gemanipuleerd wordt en die overvloedige regen niet natuurlijk is (net als onze overvloedige droogte en hitte – terwijl globaal de temperatuur op de wereld daalt). Ik ben niet dankbaar voor al die manipulatie, maar wel voor de natuurlijke spetters die ons af en toe mogen bewateren……en af en toe zelfs heerlijk! 

Leve de regen, dank aan de regen……

ZWEET

Sinds ik 2-3x per week flinke afstanden op tempo gravelbike, zweet ik weer makkelijker. Dat viel me afgelopen week op in de sauna. Normaal zweet ik nauwelijks in onze IR sauna, nu aanzienlijk. En het vervulde me met dankbaarheid. De sauna, maar ook het zweten.
Zweten is een van de fantastische manieren waarop ons lichaam kan ontgiften. Het blijkt dat o.a. zware metalen en stoffen die onze nieren belasten via het zweten naar buiten kunnen komen. Ook het erg warme weer kan helpen makkelijker te zweten. Maar omdat we ook veel verdampen is vocht daarom zo belangrijk. Water vooral, met mineralen. 

Zweet wordt vaak als vies ervaren, maar het is zo gezond! Regelmatig zweten is eigenlijk een must om gezond te blijven. Ik moet toegeven dat ik mensen met een sterke zweetlucht ook niet zo enorm prefereer, maar neem me niet kwalijk dat ik al die mensen die walmen van vieze, voor het lichaam giftige luchtjes uit sprays of spuitflesjes om zich heen dragen ook niet altijd fijn vindt. Dan toch liever eerlijk zweet. Dat is natuurlijk. 
En zweten zorgt er dus ook voor dat je gezond(er) blijft…..

Men dank aan zweten, leven het zweet!

HUGGEN

Ik geef toe dat het een rare associatie is, maar dan moet ik ook aan huggen denken, het elkaar knuffelen in een omarming. Ik had dat nog nooit gedaan tot ik in aanraking kwam met Roy Martina en de NEI-opleiding volgde nadat ik eerst de INTEGRA-opleiding had gedaan. Daar ‘moesten’ we huggen. Ook met figuren van dezelfde sekse. Ik vond dat maar vreemd en ‘niets’ in het begin. Er was een regel: je omarmde elkaar liefdevol en ademde een keer of twee tegelijkertijd. Zo verbond je ook de harten (hartchakra’s) met elkaar. Daarna liet je elkaar los, dankbaar. En het bleek fantastisch. Man/vrouw, of man/man, het maakte me niet uit. Het was prettig, enigszins intiem, maar onvoorwaardelijk en contactvol, liefdevol.

Ik moet bekennen dat ik het jammer vind dat deze manier van huggen weinig gebeurt. Sinds ‘Covid’ is handen geven een beetje uit en ‘huggen’ meer in, maar het zijn vaak van die oppervlakkige hugs. Even vluchtig omarmen en dan weer los. Lief bedoeld, maar ook een beetje inhoudsloos vergeleken met de hugs zoals ik die leerde. Dat was even echt verbinden. 
We helpen regelmatig een vriendin met haar tuin, en met die vriendin heb ik een ‘echte hug’, net als overigens regelmatig met mijn vrouw. En dat is fijn. 

Waarom ik aan de ‘hugs’ moest denken was vanwege het zweten en eventuele lichaamsgeur. Enerzijds speelt die geen enkele rol (het is niet belangrijk), anderzijds is de uitwisseling van bacteriën en virussen bij zo’n intieme omarming heel belangrijk voor ons immuunsysteem. Hoe meer we anderen aanraken, hoe meer we onszelf beschermen. Zo simpel is het.
Maar………als je mensen hebt die er open voor staan, leer ze dan écht te ‘huggen’: een paar keer samen in- en uitademen tegelijkertijd. Het geeft iets extra’s aan de omarming, en haalt het goedbedoelde oppervlakkige eraf. 

Leve ‘’huggen’/omarmen, dank aan het ‘huggen’

CO2

En dan – het was onvermijdelijk – de CO2. Het bedenksel van zieke geesten (net als stikstof) als het gaat om ‘gevaar’ of ‘te veel’. 
Op dit moment in de geschiedenis van de aarde zitten we op een zeer laag niveau van CO2. Een halvering van het niveau van nu leidt tot uitsterving. In veel professionele kassen wordt CO2 gebruikt om gewassen te laten groeien. CO2 zorgt voor een groene aarde. De geringe wereldwijde stijging de afgelopen jaren heeft geleid tot een groenere wereld. Maar daling zal zorgen voor minder groen en minder leefbaarheid. Los daarvan kunnen we hier wel verminderen, maar elders in de wereld wordt dat ruim teniet gedaan. Zinloos en nutteloos dus. 

Ik schreef de vorige blog over dankbaarheid al dat wij de CO2 zijn die ze kwijt willen, en dat is precies waar het om gaat. Gisteren las ik een stuk van 11 wetenschappers (11 op 8 miljard mensen!) die vonden dat de wereldbevolking moest worden gehalveerd om goed leven te kunnen waarborgen. Dus onder de 4 miljard. Maar al 100 jaar gelden schreven invloedrijke figuren dezelfde soort onzin. Maar wel ‘waanzin’ waar elitaire genootschappen zich door voelen gesteund en gemotiveerd het op de een of andere manier door te voeren. Bijvoorbeeld door de voor ons leven noodzakelijke CO2 (via ‘groen’ omgezet tot zuurstof) te verklaren tot vijand. Bijvoorbeeld door een virus zo schadelijk te maken dat miljoenen erdoor sterven; of een zogenaamd vaccin te maken tegen een virus wat zorgt voor onvruchtbaarheid en nog grotere sterfte. 

Maar goed, als we door die verhalen heen kijken zien we het belang van de geringe hoeveelheid CO2 die in onze lucht behoort te zitten. CO2 die belangrijk is voor de vegetatie, de natuur waar wij ook deel van uitmaken, en die ons van zuurstof voorziet. Nog niet zo heel lang geleden waren er protesten tegen de afbraak van regenwoud omdat het onze zuurstof zou verminderen. Nu zien we dat wereldwijd bossen worden vernietigd door omzagen, door branden, door vervangen door zonnepanelen en windmolens, etc. En nu zou het ‘goed’ zijn. 

Ik realiseer me hoe we worden belazerd. Hoe belangrijk CO2 is. Hoe CO2 alleen wordt benoemd tot vijand omdat ze de wereldbevolking willen verminderen, dezelfde reden waarom ze de boeren kwijt willen (gezond voedsel kwijt willen). 


Voor de ‘blinden’ en ‘slaafse volgers’ zal dit tegen het zere been zijn, dat is dan maar zo. Het wordt tijd dat iedereen eens zelf gaat nadenken. Dat is de verantwoordelijkheid die we hebben door op aarde te zijn op dit moment. Wij, wezens met hersenen die zichzelf wijzer vinden dan andere levende dierlijke wezens op deze aardkloot. Zonder CO2 is er geen leven, sterker nog, met te weinig CO2 is er geen leven. Dus:

Leve de CO2, dank aan de CO2!

ECHT VLEES

Ik ben geen carnivoor en eet ook weinig kip en vis, en ik weet dat vegetarisch eten zo z’n voordelen heeft, maar het wordt toch ook steeds duidelijker dat het gemiddelde menselijk lichaam ook behoefte heeft aan dierlijke eiwitten. Maar dan wel eerlijk vlees, van de biologische of groene slager. Niet veel overigens, want allerlei berekeningen over hoeveel eiwit we zouden moeten eten werden sterk bepaald door de belangen van de vleesverwerkende bedrijven. 

We hebben dus niet veel vlees nodig, sterk nog, veel is verkeerd, maar ook in dit geval kun je zeggen dat variatie goed is. Met misschien een voorkeur voor gevogelte en vis. Maar het is allemaal sterk afhankelijk van hoe zuiver het is. Want gekweekte vis kun je wellicht ook beter laten staan, en plofkip ingespoten met vaccins en andere rommel is het ook niet. 
Echter, insecten zijn het ook niet. Ik weet dat zelfs in het boek ‘Australië op blote voeten’ van decennia geleden al iets voorkwam over het eten van insecten, en als we chocolade eten nuttigen we hoogstwaarschijnlijk ook stukjes insecten, maar ons lichaam zal niet echt blij zijn met veel insecten.

Zelfs in restaurants lopen we tegenwoordig het risico dat we 3D geprint vlees te eten krijgen, wat sprekend lijkt op echt vlees. In zekere zin is het wellicht ook echt vlees, maar ook weer niet. Ik bedank er in elk geval voor. Dat soort vlees is gekweekt met behulp van snel delende (kanker) cellen, en ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het niet natuurlijk is. En veiligheid? Net als het gerotzooi met mRNA vaccins, vraagt ook dit om reacties van het lichaam die niet kloppen. Er gaat als je vlees wilt nuttigen niets boven zuiver, biologisch, echt vlees. Vlees van dieren die liefdevol gefokt en verzorgd zijn. Anders wil ik het niet eens…..
Maar onder die voorwaarden:

Dank voor het vlees, leve het vlees

Zo heb ik weer een paar zaken genoemd waar we niet direct aan denken als we het hebben over dankbaarheid. En dat is logisch omdat we de meeste waardevolle dingen die we hebben min of meer voor lief nemen. We staan er niet zo bewust bij stil.
Juist daarom heb ik bovengenoemde zaken genoemd. Laten we ons bewust zijn van dat wat belangrijk voor ons is en daar dankbaar voor zijn. Bewust dankbaar. 

Misschien gaan we ons dan beter realiseren wat we te verdedigen hebben, wat we te waarderen hebben, waar we dankbaar voor moeten zijn……

In licht, liefde en dankbaarheid,
Ed


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website is gemaakt door Mijndomein